Madalen

  2011 

 

"Madalen je jméno pro víly"

 

  ….zpívá se v písničce, podle které si dala název kapela ze Zábřehu a okolí.

 

 

V současnosti hraje v tomto „ komorním“ složení:

 

             Katka Vepřková     zpěv, kytara, rytmika

             Věra Štaiglová       zpěv, kytara, rytmika

             Honza Štaigl          mandolína,kytara,zpěv

             Pavel Smoroj         kontrabas

 

Skupina hrající akustickou muziku na pomezí folku a country je známá především svým specifickým ženským vokálem. Hraje převážně vlastní tvorbu, ale nebrání se textování převzatých skladeb z repertoáru Alison Krauss, Nickel Creek, Claire Lynch aj. Autorsky se na repertoáru nejvíce podílí Jana Gieselová  - zpěvačka kapely, která si v současné době vybírá studijní volno. J

 

Kapela vznikla v roce 1992 kolem kapelníka Honzy Štaigla a první úspěchy se dostavily hned v letech následujících. K největším patří dvojnásobné vítězství v národním finále nejznámější české F&C soutěže "Porta" (1995,1996) a další odborná i divácká ocenění na známých českých festivalech a soutěžích (Mohelnický Dostavník, Zahrada, Jamboree, Jesenický Nuget, Tovačovský Portál,,...). Jejich písničky se objevují i na CD z těchto festivalů ( Porta '96 Live,Prázdniny v Telči '99).

 

V roce 1998 (v nástrojovém obsazení kytara, kontrabas, banjo) vydává Madalen své první profilové album, které mapuje nejúspěšnější písničky prvních let. Úspěšným obdobím byla též spolupráce se členy kapely A.M Úlet. Kapela po deseti letech vydala své druhé CD "Na barvách", které vyšlo v roce 2008 a v této „velké“ sestavě spolu dodnes příležitostně koncertuje.

 

 Madalen můžete slýchat po klubech a na festivalech i festiválcích nejen po České republice, věnují se však i pořádání vlastních koncertů. Více než desetiletou tradici má pravidelný charitativní koncert s názvem "Vzpomínka", věnovaný dvěma tragicky zesnulým spoluhráčům z kapely ( říjen - Katolický dům Zábřeh)..Se svým vánočním programem "s chutí a vůní vánočního čaje" pak vyjíždějí do blízkého i vzdálenějšího okolí.

 

Více o kapele Madalen můžete najít na internetových stránkách  www.madalen.cz

 

Kontakt:

Honza Štaigl

Stanislavova 13, 789 85 Mohelnice – CZ

Tel: +420 605 20 60 47

E-mail: jan.staigl@seznam.cz

Internet:  www.madalen.cz